Блог

8th, 2016

ФАКТОРИ СЕЗОННОГО ЗРОСТАННЯ ЦІН НА МЕТАЛОПРОКАТ

З початком нового сезону на ринку сталі йде тенденція до подорожчання цін на металургійну продукцію. Основними причинами зміни цінової політики виробників і металлоторгуючих підприємств є комплекс факторів як зовнішніх, так і внутрішніх.

Сезонний сплеск

Після завершення відпускного літнього періоду в Європі і завершення мусульманського свята Рамадан йде поступове зростання ділової активності як у виробників сталі, так і споживачів. Зокрема, в будівельному та машинобудівному секторі на початку вересня відмічаються активні закупівлі металопрокату з короткими термінами доставки для поповнення складів на 4-й квартал.

Девальвація національної валюти

Цінова політика не тільки металургійних, але в інших промислових підприємств знаходиться в великій залежності від курсових коливань. Так, з початку осені відмічається збільшення курсу близько 8%. Внаслідок девальвації національної валюти на початку першої декади вересня відпускні ціни реалізації основних металотрейдерів були скориговані в бік збільшення.

Зростання цін з боку виробників

Посилений ріст цін на сировину вплинув на котирування металургійних заводів-виробників. У третьому кварталі 2016 року контрактна ціна на залізну руду збільшилася на 17%, також спостерігається збільшення ціни на сталевий брухт в Туреччині і, як наслідок, збільшення вартості реалізації прокату. У свою чергу, ціна коксівного вугілля підскочила більш ніж на 45% за останні три тижні, оскільки попит в Китаї на імпортне вугілля збільшився через дефіцит на внутрішньому ринку. Тепер вугілля для металургії коштує вдвічі більше, ніж на початок поточного року.

Внаслідок збільшення зростання котирувань на сировину, а також прагнення скористатися сезонним зростанням попиту для збільшення маржі, практично всі вітчизняні заводи-виробники вже анонсували підняття цін на 5-8%.

Враховуючи вищевикладене, можна зробити висновок, що середнє збільшення відпускних цін металотрейдерів на сортовий і листовий прокат склало близько 5%. Однак подальша зміна котирувань буде залежати від купівельної спроможності учасників галузей металоспоживання. Так, наприкінці місяця очікується стабілізація цін, оскільки основні замовлення для поповнення складів будуть зроблені.

Новости
About dev

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

X

Надіслати резюмеПрикріпіть файл з резюме(.doc, .pdf)

X

Зворотний дзвінок

Ви зможете замовити безкоштовний зворотний дзвінок і в зручний для Вас час ми зможемо Вам передзвонити, для подальшого обговорення Ваших побажаньX

Оформити замовлення

Залиште свої дані та найближчим часом з вами зв'яжеться наш менеджер для подальшого обговорення Ваших побажаньX

Написати нам

Якщо у Вас виникли якісь питання і / або побажання, Ви можете написати їх тут і з вами обов'язково зв'яжутьсяX

X

X

X

X

X

X

X

X