Блог

צ 28th, 2016

ПРИЧИНИ ПІДВИЩЕННЯ ЦІН НА МЕТАЛОПРОКАТ В УКРАЇНІ

Тенденція підвищення цін на металопрокат спостерігається останні кілька місяців, як на зовнішніх ринках, так і на внутрішньому ринку України. Зміна цінової політики металургійних підприємств-виробників і трейдерів – наслідок кількох факторів.

Скорочення виробничих потужностей у Китаї

Китай вважається найбільшим у світі виробником сталі. На тлі зниження внутрішнього попиту та уповільнення економічного зростання, Китай у минулому році значно збільшив експорт сталеливарної продукції на світовий ринок. Результатом стало різке зниження цін на ринку сталі і посилення конкуренції з іншими великими експортерами та виробниками. Отже, світовий ринок став перенасичений дешевою китайською сталлю, що призвело до глобальної кризи на ринку металопрокату. Для вирішення цієї проблеми ЄС, США і ряд інших країн ввели антидемпінгове мито на імпорт китайської сталі.

На тлі загального ослаблення економіки сталеливарна промисловість Китаю поступово почала скорочувати обсяги виробництва. Так згідно з результатами 1 кварталу виплавка сталі знизилася на 3,2%. Це призвело до поступового зниження складських запасів і, як результат, підвищенню виробниками рівня цін на сталеву продукцію.

Зростання виробничих витрат на світовому ринку сталі

Додатковим чинником збільшення цін стало подорожчання брухту, залізорудної сировини і коксівного вугілля. За останні два тижні ціна залізну руду піднялася на $17, на коксівне вугілля – на $8.

У Туреччині внутрішній приріст ціни на заготовку за останній тиждень склав $28, аналогічно додали ціни і на імпортному ринку. Такий швидкий ріст котирувань обумовлений стабільним попитом на швидкі поставки заготовки в травні, тоді як обсяги пропозиції вже в основному реалізовані. Підсилюючим фактором підняття цін на турецьку заготівлю стало швидке подорожчання брухту, котирування на який за останні два тижні піднялися на $39.

З середини тижня ціни в Китаї різко пішли вгору. Приріст експортних цін на арматуру і катанку склав $45. Висхідний тренд визначається стабільним попитом у будівельному секторі, де ціни на нерухомість почали зміцнюватися. Незважаючи на середній попит, зростають ціни на арматуру і катанку в Туреччині, де виробники регулярно підвищують котирування, посилаючись на подорожчання брухту і заготовки. У результаті приріст турецьких експортних цін склав $20.

Аналогічна ситуація спостерігається і на ринку плоского прокату, де ціни реалізації г/к та х/к рулонів за тиждень виросли на $10. Котирування слябів та товстого листа збільшилися на $30-40.

Ситуація на внутрішньому ринку України

З початку року стримуючим фактором до підвищення ціни на внутрішньому ринку виступав низький попит і наявність високих запасів, придбаних раніше за нижчою ціною. Але посилене зростання експортних цін вплинуло на котирування і на ринку металопрокату в Україні. Практично всі металургійні заводи-виробники, з метою компенсації різниці між експортними та внутрішніми цінами, проіндексували зростання цін для внутрішнього ринку на травень місяць. Середнє збільшення цін склало близько 2000 – 2500 грн/тн.

Враховуючи вищевикладене, на тлі загального підвищення попиту і зменшення складських запасів, тенденція до підвищення ціни в найближчий місяць буде зберігатися.

Новости
About dev

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

X

Надіслати резюме



Прикріпіть файл з резюме(.doc, .pdf)

X

Зворотний дзвінок

Ви зможете замовити безкоштовний зворотний дзвінок і в зручний для Вас час ми зможемо Вам передзвонити, для подальшого обговорення Ваших побажань



X

Оформити замовлення

Залиште свої дані та найближчим часом з вами зв'яжеться наш менеджер для подальшого обговорення Ваших побажань



X

Написати нам

Якщо у Вас виникли якісь питання і / або побажання, Ви можете написати їх тут і з вами обов'язково зв'яжуться



X

X

X

X

X

X

X

X

X